Silikon Cephe Sistemleri

Kasetli Silikon Cephe Sistemlerinde, Dış kısımda herhangi bir alüminyum profil görünmeden, sadece cam plakaların oluşturduğu görsellik ön plana çıkar. Cam plakalar arasındaki hava ve sıvı sızdırmazlık, çit katlı EPDM fitiller tarafından sağlandığından dolayı, cam plakalar arasına silikon çekme ihtiyacı olmamaktadır.
İhtiyaca göre, cam plakalardan bazıları, gizli kanat olarak, cephe bütünlüğünü ve dış görselliği bozmayacak şekilde kullanılır.
Uygulanacak olan yapının, cephe projesi statik hesapları yapıldıktan sonra, bu hesaplar sonucunda düşey ve yatay konstrüksiyon elemanları seçilir ve projesine uygun şekilde, yapı üzerine tatbik edilir. Sonrasında, çevre koşullarına ve projeye uygun olarak hazırlanan cam plakalar, kaset elemanlarının üzerine, bonding yöntemi ile sabitlenir. Bonding işlemi uygulanırken çift komponentli yapısal silikonlar kullanılır. Sonrasında ise hazırlanan kaset elemanları, daha öncesine yapı üzerine tatbik olunmuş, alüminyum konstrüksiyon elemanları üzerine, sistem detaylarına uygun şekilde sabitlenir.

Related Posts